Nasıl Crafters'da oynayabilirim?

Crafters'a neredeyse tüm platformlardan giriş yapılabiliyor. Telefon, Tablet, PlayStation, Xbox... Makalenin devamında oyunu nasıl indireceğini ve nasıl Crafters'a giriş yapabileceğini göstereceğiz.

Android Cihazlarda Minecraft'ı Edinme​

Öncelikle oyunu satın alman gerekiyor, tıklayarak oyunun Google Play Mağazası sayfasına gidebilir ve cihazına indirebilirsin.

iOS Cihazlarda Minecraft'ı Edinme​

Öncelikle oyunu satın alman gerekiyor, tıklayarak oyunun App Store sayfasına gidebilir ve cihazına indirebilirsin.

Windows 10/11 Cihazlarda Minecraft'ı Edinme​

Öncelikle oyunu satın alman gerekiyor, tıklayarak oyunun Microsoft Store sayfasına gidebilir ve cihazına indirebilirsin.

PlayStation Cihazlarda Minecraft'ı Edinme​

Öncelikle oyunu satın alman gerekiyor, tıklayarak oyunun PlayStation Store sayfasına gidebilir ve cihazına indirebilirsin.

Oyunu indirdikten sonra Xbox hesabına giriş yapman gerekecek. Oyunu ilk başlattığında giriş ekranı otomatik olarak karşına gelecek. Xbox hesabına giriş yapmalısın, hesabın yoksa da oluşturmalısın.

Oyuna Xbox hesabınla giriş yaptıktan sonra Oyna butonuna tıklayıp ekranın üst kısmındaki Sunucular kategorisine geçmelisin. Bu kategorideyken ekranın sol altında bulunan Sunucu Ekle butonuna tıklayıp aşağıdaki bilgileri girmen gerekiyor, ama dilersen bu adım yerine bu bağlantıdan direkt olarak Crafters'ı sunucular listene ekleyebilirsin.

1638136962229.png

Bilgileri girdikten sonra Oyna butonuna tıklaman gerekiyor. Ardından sunucuya giriş yapacaksın.

Sunucuya giriş yaptıktan sonra karşına bir İlk Kurulum ekranı gelecek, burada bazı seçenekleri yapılandırman ve dil seçmen istenecek.

Bu işlemi de tamamladıktan sonra oynamaya hazırsın. Ne duruyorsun, haydi oyuna!